خانه تماس با ما پیگیری جستجو
راه اندازی کانال‌های فضای مجازی شهرداری کوهی‌خیل
1398/02/09 --- کد مطلب 40097
آغاز به کار کانال اطلاع رسانی شهرداری کوهی‌خیل با عنوان شهریار، همزمان با ۹ اردیبهشت، روز شوراها


                     همزمان با 9 اردیبهشت، روز شوراها، کانال‌های فضای مجازی شهرداری کوهی‌خیل شروع به کار کرد. شهروندان محترم از این پس می‌توانند اخبار و اطلاعات مرتبط با شهرداری را از کانال تلگرامی و عکس‌های بیشتر را از اینستاگرام دنبال کنند.

شهردار کوهی‌خیل با ارسال پیامی آغاز به کار این دو کانال جدید را اطلاع‌رسانی نمود. متن پیام بدین شرح است:
إِنَّ اللّهَ لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ الرعد:11
خداوند سرنوشت هیچ قوم و ملتی را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنها خود سرنوشت خود را تغییر دهند.

همان‌طور که همه ما می‌دانیم زندگی شهری یک زندگی جمعی است و برای موفقیت در این نوع زندگی بایستی فردگرایی و منفعت طلبی تا حدودی مهار شده و اخلاق جمعی رواج یابد.
در واقع شهروند موثر کسی است که دارای خوی همکاری و مشارکت باشد و در امور مختلف از نگهداری امکانات عمومی، حفظ فضای سبز، امور خدمات شهری و عمرانی شهر احساس مسئولیت کند.
شهروند موثر منتقدات و عقاید سنجیده‌ای دارد امّا فضیلت اصلی یک شهروند، اعتدال و انصاف در قضاوت و انتقادات است. یعنی یک شهروند مؤثر و منصف در عین حال که نهادهای اجتماعی، فرهنگی، سیاسی را به باد انتقاد می‌گیرد، اما اگر همین نهادها در معرض تهدید واقع شوند، جانب انصاف را رها نکرده از آن دفاع می‌کند.
حس مشارکت و سهیم بودن در هزینه‌های شهری در باطن یک شهروند مؤثر و منصف به عنوان ضرورت وجود دارد.
این کانال با هدف بهره‌مندی از انتقادات و مشورت همه شهروندان مؤثر و منصف به شهرداری کوهی‌خیل همراه با اطلاع‌رسانی در حوزه مدیریت شهری ایجاد گردید تا با کمک هم بتوانیم شرایط بهتری را برای خویش و دیگران فراهم سازیم.

علی اصغر قاسمی - شهردار کوهی‌خیل

 

گفتنی است کانال تلگرامی شهرداری از آدرس https://t.me/kuhikheyl_channel و اینستاگرام شهرداری از آدرس https://www.instagram.com/kuhikheyl/ قابل دسترسی است. ضمن اینکه شهروندان محترم همچنان مانند گذشته می‌توانند اخبار را از سایت شهرداری نیز پیگیری نمایند.