خانه تماس با ما پیگیری جستجو
نام کوهی‌خیل تغییر می‌کند؟
بررسی مزایا و معایب تغییر نام شهر در جلسه با نخبگان
1397/11/29 --- کد مطلب 40087
در هفته‌های گذشته 7 جلسه مختلف با حضور شهردار، نمایندگان شورای اسلامی شهر و جمعی از نخبگان و برگزیدگان شهر برگزار شد و مزایا و معایب تغییر نام کوهی‌خیل بررسی شد.


                         به پیشنهاد شهردار و با حمایت شورای اسلامی شهر کوهی‌خیل، پرونده تغییر نام شهر کوهی‌خیل دوباره به جریان افتاده تا بالاخره با یافتن یک راه حل، این پرونده بسته شود.

از دوره‌های گذشته شورای اسلامی شهر کوهی‌خیل، بحث تغییر نام شهر بارها مطرح شده است و حتی در دوره گذشته یک نظرسنجی همگانی برای آن انجام شده است اما هیچگاه این مسئله به نتیجه مشخصی نرسید. لذا شهرداری کوهی‌خیل در دوره جدید تصمیم بر آن گرفت که یک بار برای همیشه تکلیف این مسئله را روشن کند و پرونده آن را برای همیشه ببندد. مهندس قاسمی با گفتن این مطالب اضافه کرد: «تصمیم بر آن شد  تا از نظرهای مختلف صاحب‌نظران و نخبگان شهری استفاده شود تا جوای آری یا خیر به سوال تغییر نام شهر داده شود.»

به گفته مهندس قاسمی هدف از برگزاری این جلسات بررسی مزایا و معایب تغییر نام شهر بوده است. چرا که همگان می‌دانیم هر تصمیمی در حوزه شهری قطعاً دارای اثرات مثبت و منفی است و هیچ کاری لزوماً مثبت یا لزوماً منفی نیست لذا مجموعه مدیریت شهری در نظر دارد با بررسی مزایا و معایب این تغییر نام، یک تصمیم قطعی برای آن بگیرد و در این راه از نظرهای صاحب‌نظران شهر بهره برده است.

علی اصغر قاسمی در پاسخ به پرسشی در مورد نحوه انتخاب افراد حاضر در جلسه گفت: «دو نفر اعضای شورا یعنی آقای سلیلی و خانم لاریمی به عنوان عضو ثابت این جلسات و مابقی افراد از شهروندان کوهی‌خیل در گروه‌های مختلف از جمله بازاریان، فرهنگیان، سالخوردگان، جوانان، بانوان و اعضای ادوار گذشته شورای اسلامی شهر انتخاب شدند که 5 جلسه با حضور آقایان و 2 جلسه با حضور بانوان برگزار شد.»

وی در خصوص نتیجه حاصل از این جلسات گفت: «نتیجه جلسات در حال دسته بندی و آماده سازی است و به زودی به صورت مکتوب به استحضار شورای اسلامی شهر خواهد رسید چرا که تنها متولی اجرای این تصمیم، شورای اسلامی شهر به عنوان نمایندگان مردم است. اما به طور خلاصه می‌توان گفت که همه شهروندان (چه مخالف تغییر نام و چه موافق آن) در نهایت تصمیمی که با استدلال به نفع آینده شهر باشد را خواهند پذیرفت»

وی در انتها یادآوری کرد که شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، با جود اینکه هریک نظرات شخصی دارند و برخی موافق و برخی مخالف این تغییر نام هستند، اما مطمئناً در تصمیم گیری نهایی نظرات شخصی خود را وارد نکرده و از نتیجه جلسات تصمیم را خواهند گرفت که به سود شهر و آینده ساکنین آن باشد.